mnie nie widać! yay!

środa, 29 czerwca 2016

Gravity history of the day - czyli jak powstawały Wodogrzmoty


Czy jesteście gotowi odkryć całą historię serialu?

A więc... Tak, jak już wcześniej wspomniałam, czasem na blogu będą pojawiać się takie luźne posty, jak ten. W tym przypadku: historia tworzenia serialu Gravity Falls moim okiem. Dzisiaj weźmiemy pod lupę proces rozwijania się postaci i ich otoczenia.

Przede wszystkim na początku musiał wziąć się pomysł. Dla tych, co nie wiedzą - głównym twórcą i pomysłodawcą Gravity Falls był Alex Hirsch. Zaczęło się od tego, że Alex oglądając serial animowany "The Simpsons" zauważył, że :"Animacja może być śmieszniejsza niż życie. Animacja, która nie musiałaby być tylko dla dzieci. Która mogłaby w satyryczny sposób łączyć ze sobą wszystkie postaci." Później Hirsch został zatrudniony jako pisarz i twórca scenorysów przy produkcji "Niesamowitych przypadków Flapjacka". Po tym, Alex przeniósł się do siedziby Disney'a, by pomóc przy produkcji serialu "Akwalans", na krótko przed powstaniem Gravity Falls.


Zanim serial został doprowadzony do wersji, którą widzimy na co dzień, musiało minąć sporo czasu, a wiele kartek zostało zmarnowanych, na których nakreślono początkowe wersje głównych bohaterów. Tych, którzy dopiero niedawno dołączyli do tego bloga, zapraszam tutaj, gdzie krótko omówiłam wstępne szkice Alexa Hirscha, które to opublikował na swoim Twitterze. Ale co z resztą rysowników? Przecież Alex nie pracował sam nad produkcją. 
Poniżej przedstawiam jedne z ciekawszych "Concept art'ów". Wybrałam te (moim zdaniem) najważniejsze, ponieważ artów jest bardzo dużo...

Tak właśnie miały wyglądać Wodogrzmoty. Nawet stworzono kilka demonstracyjnych scen z pierwszego odcinka! Sami oceńcie, czy chcielibyście taki serial. ;)

Tutaj sceny demo ze studia House of Cool

A więc podsumowując: serial nigdy by nie powstał, gdyby nie ogromny wkład wszystkich rysowników i artystów. Wszystko rozwijało się powoli, jednak w końcu osiągnęło stan finalny, a serial został pokochany przez widzów. 
Jeśli chcielibyście więcej tego typu postów, to piszcie śmiało!
W następnym "Gravity history of the day" dowiecie się, jak ewoluowało intro serialu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Remember: Reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye!