mnie nie widać! yay!

sobota, 11 czerwca 2016

Podyskutujmy -- niewyjaśnione tajemnice


Czyli luźny artykuł, w którym wypiszę wszystkie tajemnice, które nie zostały wyjaśnione.

Trochę się tego chyba nazbierało, hm? W ciągu trwania całego serialu zadawaliśmy sobie multum pytań i tworzyliśmy wiele teorii. Na niektóre z tych pytań dostaliśmy odpowiedź.
Ale są sprawy, o których nie wiemy do dziś... 

1. Shermy Pines

Pamiętacie tego malutkiego chłopca z odcinka "A Tale of Two Stans"? Nie? To pozwolę sobie Wam przypomnieć.
Wiele osób zastanawiało się kto to jest,

w końcu ktoś rzucił hasło, że to prawdopodobnie ojciec Dippera i Mabel. Jest to chyba najbardziej prawdopodobne, ponieważ bliźniaki mówią do Stanka i Forda per "wujku". 
(A może Shermy, to nie Shermy, lecz dziewczynka?)
Kilka miesięcy temu ktoś zadał pytanie Alexowi na ComicCon o Shermy'ego. Alex odmówił odpowiedzi. Jak dotąd każdy myślał, że odpowiedź na to pytanie poznamy w finale serialu.
Znów pomyłka. Na tegorocznym BigFest pytanie ponowiono. Rezultat był taki sam, lecz Alex zdradził, że dowiemy się tego w Replice Dziennika 3, która będzie miała niedługo premierę.

2. Prawdziwe imię Dippera

"To na pewno Abel!", "Nie, to Michael." , "Przecież Dipper ma na imię Tyrone!"
Te i inne teorie pojawiały się w internecie od lat. Po tym, jak wszyscy dowiedzieli się, że imiona Dippera i Mabel mają pewne podobieństwo, hype ogarnął fandom. Wszyscy zaczęli odkopywać stare teorie, no i tak do dzisiaj. 
Imię Dippera także poznamy w Replice.


3. Lebam

Tutaj chodzi mi o listy, które Mermando wysyłał do Mabel. Na jednej z butelek zamiast "Mabel" widniał napis "Lebam". Jest to odwrócone imię Mabel, więc fani zaczęli snuć domysły, iż dziewczynka ma klona. Jako, iż klony nie mają nadruku np. na czapeczce lub sweterku, fandom wziął za przykład zdjęcie z gazety, gdzie widzimy Mabel i Gideona. Tam Mab nie ma nadruku na swetrze. A więc kolejny "dowód" tej szalonej teorii.
Jak dla mnie to czyste szaleństwo, ale każdy myśli co innego.


4. Blendin Blondyn

Co stało się z nim po tym, jak jako jedyny przeżył w zamku Billa? Fandom, w tym ja myślał, że dowiemy się tego w finale. Każdy miał nadzieję na podróże w czasie i inne. 
Cóż, nie doczekaliśmy się.
Nie wiemy także jakiego rodzaju "Deal" wykonał Blendin z Billem, skoro ten zdołał posiąść jego ciało.


5. Dziecko Czasu

Zostało zniszczone przez Billa. Jednak kod na końcu odcinka mówi, że Dziecku Czasu zajmie 1000 lat, by zrekonstruować swoje molekuły, a gdy powróci, będzie bardzo złe.
W odcinku specjalnym GF, gdzie Soos i Dipper pytają wszechwiedzącej skrzynki :Kiedy będzie koniec świata?" odpowiada: W 3012 roku.
Jak wiadomo, akcja serialu dzieje się w 2012 roku. 
Teraz bardzo trudna matematyka: 2012 + 1000 = 3012
A odcinku "Time Traveler's Pig" Dipper i Mabel prawdopodobnie trafili do tej przyszłości.
Ale czy takie coś będzie miało miejsce? 
Nie wiemy...

Do tego ciekawostka z książki "D and M guide to mystery and nonstop fun". Rozkodowana wiadomość na jednej ze stron mówi: "Dziecko Czasu martwi się o Billa" . 
Może to oznaczać, że Dziecko martwi się o to, że Bill zniszczy wszechświat, ale może tez oznaczać, że martwi się, że coś stanie się Billowi. (Tak, jak rodzic martwi się o dziecko)


6. Powrót Billa Cyferki

Jeśli Stanley odzyskał pamięć, to Bill także powinien powrócić. 
Poza tym, ostatnie słowa Billa mówią, że się zregeneruje i powróci. Jak dla mnie jest to "furtka" dla Alexa, gdyby zdecydował się kontynuować serial. Trzeba pamiętać, że to nie Disney powiedziało: "Alex, twój serial to dno, zakończ go.", lecz była to tylko i wyłącznie decyzja Hirscha. Zatem jeśli on wróciłby do Disneya z propozycją kontynuacji, oni przyjęliby go z otwartymi ramionami.

7. Co jest po drugiej stronie portalu? Co stało się po wylądowaniu UFO w Gravity Falls?

            Tego dowiemy się z Repliki Dziennika 3.  

To jedne z najciekawszych niewyjaśnionych spraw Gravity Falls. Oczywiście pominęłam niektóre bezsensowne teorie, może kiedyś zrobię o nich osobny post. Chcielibyście? Coś w stylu "10 najgłupszych teorii Gravity Falls."? 
Mam nadzieję, że post się spodobał i zapraszam do dyskusji.

4 komentarze:

 1. Co do Shermy'iego to w odcinku The tale of two stans Stanley mówi do Forda że Dipper i Mabel to wnuki Szermy'iego. Z drugiej strony wtedy wiek Shermy'iego bardzk się nie zgadza. Kiedy widzimy dziecko, ma około roku podczas kiedy Stanki mają ok. 18 lat. Teraz Stanki mają około 60 lat więc Shermy ma ok. 43 lata. Trzeba od tego też odjąć wiem bliźniaków czyli w chwili kiedy rodzili się Dipper i Mabel to Shermy miał ok. 30 lat, stanowczo za mało jak na bycie dziadkiem. Może to błąd Alexa a może część tej zagadki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lebam to odwrócone imię Mabel. Może twórcy po prostu chcieli sobie zażartować. Mam inną teorie, że Lebam to prawdziwe imię Dippera. W sumie pasowałoby, bo to on uratował Mermando przed wysuszeniem się. Cóż szczerze trochę wątpie w tą teorię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do czwórki to szczerze wierzę, że życzeniem Blendina było wydostać się z więzienia, żeby mógł się zemścić na bliźniakach. No wiecie, to z odcinka Blendin's Game. To podróże w czasie, więc nie ma znaczenia, że my widzieliśmy to przed odcinkiem w którym Bill rozmyśla nad tym kogo zmanipulować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli chodzi o Alexa, to on nie ma ochoty już pracować przy serialu. Dlatego nie spełnił początkowego planu nie zrobił 3 sezonu, tylko wyrzucił z 13 odc. i skończył przyśpieszony, nie dokończony serial, jako finalny produkt.

  OdpowiedzUsuń

Remember: Reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye!