mnie nie widać! yay!

sobota, 1 lipca 2017

Poznaj swój fandom #12 - Pirate Falls AU


Gdy o morzu śnisz, po co na lądzie tkwisz? Jesteś piratem!


Ojejku, kolejne AU w tematyce statków, syren i podróży! Każde AU jest piękne, ale staje się jeszcze lepsze, kiedy możemy cieszyć oczy wieloma FanArtami. Tym razem troszkę podobnie do Siren Falls, jednak każdy jest piratem oprócz Mabel i Pacyfiki. Morzem "włada" dwóch kapitanów - Bill wraz ze swoim majtkiem Dipperem oraz Ford. To chyba oczywiste, że oboje się wprost nienawidzą i prowadzą liczne wojny. 
Jest to jednak jedna z wersji tego AU, ponieważ druga prezentuje się nieco inaczej:

Stan Pines jest kapitanem okrętu Mystery Hull, którym przemierza oceany w poszukiwaniu zaginionego skarbu. W przygodzie towarzyszą mu Dipper oraz zaklęta w syrenę Mabel, która szuka sposobu, by wrócić do swojej pierwotnej formy. Podczas jednej z wypraw na ląd, Dipper znajduje dziwny Dziennik zawierający spis wszelkich zjawisk paranormalnych, w tym informacje o tajemniczym urządzeniu nazywanym Time Wish - klepsydrze wypełnionej kosmicznym pyłem, zdolnej do spełnienia każdego życzenia. Ale w momencie, kiedy piasek przesypie się do końca, klepsydra teleportuje się do innego miejsca, więc ekipa musi ją znaleźć zanim upłynie czas. Niestety, załoga Pines'ów nie jest jedyną, która szuka Time Wish... Goni ich kapitan okrętu Mindscape, Bill Cipher, jeden z najbardziej barbarzyńskich i niebezpiecznych piratów świata, który także pragnie magicznej klepsydry z niewiadomych dla nikogo powodów... (Autorka fabuły)

Która wersja bardziej Wam się podoba? O ile pierwsza może być kopalnią dla shipperek BillDipa, to druga wydaje się być bardziej uporządkowana i myślę, że to dobry materiał na fanfiction. (Zresztą osoba, która to wymyśliła jest w trakcie pisania fanfiction.) Cała reszta Poznaj swój fandom: TUTAJ.

2 komentarze:

  1. Ja tam preferuję wersję z Fordziem...(Marry Me, Senpai!) A-ale...gdzie 10 i 11 'Poznaj swój fandom'?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Był jakiś błąd i te posty są trochę niżej na stronie... Ale jak sie wejdzie w linka na końcu, to tam są.

      Usuń

Remember: Reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye!