mnie nie widać! yay!

środa, 6 lipca 2016

Gravity History of The Day - czyli jak powstawały Wodogrzmoty


Dzisiaj porozmawiamy o procesie powstawania openingu Gravity Falls.

Ostatnio był omawiany wygląd serialu, ale nie mógłby on istnieć bez tzw. intra, które widzimy na początku każdego odcinka. 

Trzeba zacząć od tego, że na początku urządzono mały "konkurs" na intro do serialu. Brał w nim udział między innymi Daniel Ingram - kompozytor muzyki w serialu My little Pony. Niestety nie mogłam nigdzie znaleźć jego wersji openingu, lecz po pewnych przeróbkach został on wykorzystany w tej piosence.
Aktualną wersję openingu skomponował Brad Breeck. Melodia ta jest nazywana "You Made me realize" z powodu dużego podobieństwa do utworu "You Made me realize", który Breeck napisał dla MTV. "Made me realize" jest często mylone z rozszerzoną wersją intra Gravity Falls, lecz Breeck potwierdza, że to dwie zupełnie inne piosenki.

W 2011 roku wypuszczono demo intra skomponowanego przez Dana Cantrella - Intro

Niedługo potem Neil Cicierega skomponował dwie inne wersje tytułowej piosenki. Jedną z nich może słyszeliście, a drugą... Niekoniecznie. - Intro1    Intro2
Obie te wersje całkowicie odbiegały od wersji Breeck'a. Brad skomponował także alternatywną wersję openingu, którą użyto w zwiastunie pokazanym na San Diego Comic Con 2014. W planach było także zmienić intro na nowe w drugim sezonie, lecz ostatecznie pozostano przy tym starym.


Jednak pomimo powstawania tylu wersji okazało się, że ta pierwotna była najlepsza. :D
Poniżej animatic openingu:


Za tydzień porozmawiamy o tym, jak powstają odcinki! Do zobaczenia!

1 komentarz:

  1. To pierwsze intro Neila brzmi trochę jak ta nieużyta piosenka Billa z Weirdmagedon part I - zresztą, to ten sam autor. Sprytnie.

    OdpowiedzUsuń

Remember: Reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye!