mnie nie widać! yay!

sobota, 29 października 2016

Gravity Falls - komiks PL


Znalezione obrazy dla zapytania bill cipher human fanart
Ktoś chciałby przeczytać ponad 40-stronicowy komiks?


Wiele miesięcy temu zajęłam się tłumaczeniem komiksu autorstwa YogurtYard (Jej DeviantArt)
Są to dwa komiksy: Golden Surprise oraz jego druga część Monochrome World. Chcecie opis? Proszę bardzo:

Mabel pod wpływem emocji decyduje się na zawarcie kontraktu z Billem, wskutek którego demon przemienia się w człowieka i zamieszkuje w Chacie Tajemnic. Jednak Dipper nie toleruje niespodziewanego gościa i stara się go za wszelką cenę pozbyć. Co z tego wyniknie?

Brzmi ciekawie? Mam nadzieję. Ja zakochałam się w tym komiksie i naprawdę zachęcam do przeczytania. Jeden defekt: druga część komiksu nie została ukończona, a autorka na razie nie zamierza go kontynuować. Mimo wszystko zapraszam do lektury.

Część 1 "The golden surprise": LINK , a tutaj (Oryginał)
Część 2 "Monochrome world" LINK, a tutaj (Oryginał)

Tłumaczenie jest raczej amatorskie, dlatego za wszelkie literówki lub błędy w przekładzie przepraszam - jeśli coś Wam nie pasuje, możecie wyżalić się w komentarzu, a ja postaram się to poprawić. Przy czytaniu radzę także powiększyć daną stronę, aby lepiej było widać dialogi.

Bardzo proszę o nie kopiowanie tego komiksu i nie udostępnianie go na innych stronach. Cała praca należy do YogurtYard, a ja jestem jedynie tłumaczką.
To tyle. Miłego czytanka!

7 komentarzy:

 1. Tłumaczenie wyszło naprawdę świetnie! Znalazłam kilka błędów, ale w ogóle nie przeszkadzają. Wyszło naprawdę dobrze i obie części szybko sie czyta :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem jak było w oryginale, ale musisz zdecydować się co do gatunku. Jestem prawie pewna że autorka rysuje jelenie, więc określenie sarna jest błędne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie Część I lepsza, podobał mi się ten zakład. Motyw zaś z tymi sarnami - nie. Popsuł mi tylko całość, ale trudno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko było świetnie dopóki nie pszyszły magiczne jelonki i sarenki, które wszystko zepsuły. :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Taa, akurat wtedy była taka dziwna moda na te zwierzaki...

  OdpowiedzUsuń

Remember: Reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye!