mnie nie widać! yay!

wtorek, 26 lipca 2016

Cipher Hunt - Dzień 2

emina15966emina:
“twins!!!!!!!!!!!
”
Podsumowanie dnia drugiego poszukiwań statuy!Poszukiwań ciąg dalszy, a fani niestety napotkali pierwsze problemy na swojej drodze. Klucz na Rhode Island niestety nie został znaleziony. Do tego okazuje się, że w Ochre Court nic nie ma! Gdyby tego było mało - ochrona zaczęła się denerwować, a internet obiegają prośby pracowników, którzy zarzekają się, że nic nie zostało umieszczone za obrazem i proszą, by zostawić budynek w spokoju! Jednak po kilku pytaniach dowiedziano się, że rzeczywiście coś było umieszczane za obrazem, ale zostało stamtąd kiedyś wyjęte. [Źródło1] [Źródło2]


Okazało się, że zaginięcie wskazówki nie było planowane. Alex obiecał, że da niedługo kolejną, a fanom zalecał trzymać się z dala od Ochre Court.

[Źródło]

 Alex kazał nam po raz kolejny zadzwonić na numer, który wcześniej podał. Oto, co otrzymaliśmy:

A MAN WHO'S FIRST NAME IS HIS LAST A STATUE HONORING HIS PAST RIGHT BEHIND HIM BY THE SIGN OF HIS PARK A GOLDEN HEAD SHOWS LIGHT IN THE DARK I don't know what that means. Glad I don't have to go out there and...figure this out. I wonder what's on TV!

[Źródło]

To z kolei wiedzie nas do parku Griffith w Los Angeles - jest tam pomnik mężczyzny o takim samym imieniu i nazwisku. Griffith. J. Griffith.
Wskazówka znajdowała się w pudełeczku w kształcie głowy wujka Stanka. W środku była kartka, na której zapisano niewidzialnym tuszem treść podpowiedzi.


[Źródło]


Tym razem rozkodowana wskazówka mówiła:

50 + 50 THAT'S THE CITY
FROM ONE ANGLE IT'S QUITE PRETTY
YOU'LL FIND A BOW TIE AND ONE EYE, AT HIS HEAD IS A RECTANGLE
STONES BY STAIRS ATOP THE TOP RIGHT ANGLE
THE STONE WITH THE UV SWIRL CAN GLOW
FIND THE BLACK POUCH THAT'S BELOW


50 + 50 daje nam 100, więc mowa tutaj o Century City (Century = stulecie). W przekonaniu utwierdza nas to zdjęcie:


Poszukiwania stały się tak popularne, że sam Jason Ritter (głos Dippera) oraz Ariel Hirsch (siostra Alexa i inspiracja postaci Mabel) dołączyli do zabawy! Oczywiście kolejną wskazówkę szybko znaleziono, która okazała się - USB! 


Po odczytaniu USB, ukazała nam się wiadomość audio, która brzmiała tak:

 

Tym razem następną wskazówkę mogli zdobyć tylko studenci CSSSA. Podpowiedź ta została już sfotografowana tydzień temu zupełnie przez przypadek!

[Źródło]

Po przetłumaczeniu, dostajemy takie oto współrzędne: 37°49'19.0"N 122°13'59.0"W

A to z kolei musi być Park Piedmont! Alex zaskoczył nas kolejną podpowiedzią w postaci mapy:A to z kolei zaprowadziło poszukiwaczy do skrzyni zakopanej za korzeniem, na którym przewieszono różowy klucz! W skrzyni znajdował się kryptex, który otworzono po wpisaniu słowa "PINES". W środku był kolejny klucz i wiadomość. 


[Źródło]

Wiadomość każe nam zanieść klucz na ten adres: 1825 N Vermont Ave in Los Angeles i użyć go, by otworzyć skrytkę: PO Box 27128

Ciekawostka: umiejscowienie wszystkich wskazówek układa się w znamię Dippera, czyli Wielki Wóz.Ciekawostka2: Niedaleko poczty, do której trzeba się udać z kluczem, jest restauracja House of Pies. To właśnie tam Alex wymyślił nazwę Gravity Falls.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Remember: Reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye!