mnie nie widać! yay!

piątek, 29 lipca 2016

Cipher Hunt - Dzień 7


qwertyprophecy:
“Gotta find that statue
”


Na początku chciałam Was przeprosić, że był kilkudniowy zastój, ale tak się złożyło, że akurat się przeprowadzałam. Więc analogicznie nie miałam jak napisać notki. Ale dość tego pitolenia, przejdźmy lepiej do podsumowania dnia 7 Cipher Hunt!

Poszukiwacze korzystając z kilku słów odkodowanych z puzzli i podpowiedzi Alexa, odgadli lokalizację kolejnej wskazówki. Znajdowała się ona w stanie Oregon, niedaleko skrzyżowania ulic Rodney i Tillamok w Portland. To the redwoods you now must race
If you’re Confused it’s the right place
The giftshop is not too far
The password to buy the Eyeball jar

Pamiętacie może, jak kiedyś Alex Hirsch i jego ekipa odwiedzili Confusion Hill w północnej Kalifornii? To coś podobnego do Mystery Shack.


Jako, że sklepik otwierają o 10:00, fani musieli poczekać do następnego ranka. 
Pewnie zapamiętaliście, że na fałszywej kasie, która znajdowała się w paczce z puzzlami napisane było słowo "FILBRICK". Było to tajne hasło, dzięki któremu fani mogli zakupić słoik gałek ocznych w Confusion Hill.

Jest bardzo dużo ulic o nazwie "Stanley" w Oregonie. Ale jedną z najpopularniejszych jest ta w Amity, Oregon. Jednak poszukiwanie zajęło dość dużo czasu, więc Alex opublikował podpowiedzi. Po kilku godzinach wskazówkę znaleziono. (Tak naprawdę, to była znaleziona już wcześniej, ale ktoś ją zgubił  XD)


Wskazówka prowadzi nas do Enchanted Forest w Oregonie. (Ulubionej "pułapce turystycznej" Alexa) Jedna z rodzin udała się tam od razu, ale wskazówkę znalazła inna osoba.


RETURN TO WHERE IT
ALL BEGAN/ THE FINAL
PIECE IS IN YOUR HAND
THE PARCHMENT CAN
BE SUCH A TEASE/
THE ANSWER’S
WRITTEN IN
THE TREES

Wskazówka ta pasuje do pierwszej, opublikowanej kilka dni temu przez Alexa!


Wygląda na to, że to nasza ostatnia wskazówka, która jeszcze nie została rozwiązana. Ale w międzyczasie, Alex postanowił nagrodzić nas jakoś za ułożenie puzzli. *Jeszcze nie są ułożone*

  • Nagroda za ułożenie puzzli: Alex da nam oryginalny, niewidziany przez świat odcinek pilotażowy Gravity Falls
  • Nagroda za ułożenie internetowych puzzli: usunięte sceny z serialu (ZROBIONE!)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Remember: Reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye!